Вечерва во 21.45 минути на Телевизија Алсат ќе се одржи дебатна емисија во која ќе учествуваат Бујар Османи од ДУИ, Бојан Маричиќ од СДСМ Маричиќ, Елми Азири од Алијанса за Албанците и Алтернатива и Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.