Заев и Филипче откако вчера беа со мотори во Крушево денеска се во Пештани.

Вчера во македонските медиуми беа објавени фотографии од свитата, друштвото на мотори и придружбата застанати на бензинска пумпа.

На министерот за здравство вчера му починаа 35 лица. За десет дена околу 300.

Додека Филипче и Заев крстарат пред Министерството за здравство се одржа протест под мотото „Да го измиеме срамот на Филипче“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.