Никогаш не разбрав зошто на зомби политичари упорно им се придава значење – и секогаш на сопствена штета! Дал предлог (неписмен и налудничав) на ФЕЈСБУК!?!? – коментира професорката Билјана Ванковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.