Професорката Билјана Ванковска вели дека наместо еурорија кај неа владее горчина и тежина по поразот на Заев и која е цената што Македонија ја плати.

Марионета на светските центри на моќ беше инсталирана за да ја заврши валканата работа – и сега го пуштија низ вода, очигледно договорено и без какви било санкции и последици. Не би ме чудело и да замине, полн е како брод, како што вели изреката, ништо не му фали ни нему, ни на фамилијата, ни на бизнисот.Зад себе остава лом и хаос. За партијата не му ја мислам, ама државата-оценува професорката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.