Ние сме политички идиоти, бесно коментира професорката Билјана Ванковска, по договорот на Зоран Заев со Алтернатива и нивниот колач во владината коалиција, меѓу кој е и министер без ресор, ги поттикна и останатите партии да побараат слична зделка.

Во време на длабока и застрашувачка криза, и продлабочување на сиромаштијата, тие создаваат мегаломански влада – бројот на џаболебари без ресор и со етнички предзнак ќе расте, на наш грб.
Ние сме (политички) ИДИОТИ!!!, коемнтира Ванковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.