Веројатно по грешка, ама Пендаровски денес кажа една точна работа: ништо не е вечно, ни една политичка одлука не е непроменлива!, напиша денеска професорката Билјана Ванковска.

Ова особено пак ако политичката одлука преточена во устав/закон е и нелегитимна и нелегална – додавам јас!

 

Оставка е нормален чин во демократски контекст. Кај нас оставката е премалку (ако воопшто и ја поднесе)!

ПРАВНА ОДГОВОРНОСТ!, повика професорката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.