Професорката Билјана Ванковска ја коментира скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев дека модуларната болница во тетово била без дозвола, но дека не планирал поради тоа да се „да се посипува со бензин и да се замозапали“.

Еве зошто не гледам вести, не следам дуели, не читам изјави … После се’, веќе немам ни сила да се згрозувам од сето ова! Толку предвидливо, толку болно и неморално… а го трпиме! До нас е, не е до него! – коментира Ванковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.