Со скандал се родија, со скандал се распуштија, коментира професорката Билјана Ванковска за сите случувања во Собранието во изминатите неколку дена.

Најлошиот и најкриминалниот парламентарен состав ќе остане запомнет во политичката и националната историја, но мора да замине во музејот на срамот, порача Ванковска по распуштањето на Собранието.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.