И да организираа некаква дебата, таа ќе беше иста како за двојазичноста, Преспа, итн, вели професорката Билјана Ванковска за веста дека нема да има јавна расправа за образовните реформи на Мила Царовска и Министерството за образование и наука.

Сега ќе речат дека имало дебата – на социјалните мрежи, низ колумни, и во нивниот инбокс… Но, не очајувајте! И да организираа некаква дебата, таа ќе беше иста како за двојазичноста, Преспа, итн. Демократура како карикатура! Се задолжиле кај Светска банка и сега нема враќање: ќе експериментираат на децата!, коментира Ванковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.