Семејствата на загинатите, со својот интегритет и длабочината на нивната болка за саканите, не’ поштедија и нас од онаа планирана поворка од аеродромот до плоштадот на Скендербег (со видеобим пренос!). Барем така јавија некои медиуми. Се надевам дека е точна информацијата, напиша на својот фејсбук профил професорката Билјана Ванковска.

Длабоко сочувство за нивната загуба!
Политичарите и со смртта би се обиделе да профитираат, дури и кога носат одговорност за жртвите. И не им е првпат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.