Професорката Билјана Ванковска со саркастичен коментар за изборите за Европски парламент од аспект на премиерот Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас.

По европските избори, најмногу ми е жал за Заев: ќе си го изгуби другарчето. А тамам им тргна! Селфито ќе им остане за спомен. Ах, да! И вратоврската… – напиша Ванковска на Фејсбук.

По поразот на европските избори, Ципрас најави предвремени парламентарни избори
во Грција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.