УХ, готово е!!!
Штетата што ја стори е ОГРОМНА, но историјата, а и судскиот систем ќе му судат!, коментира професорката Билјана Ванковска по оставката на премиерот заев од чело на владата и од Социјалдемократскиот сојуз.

Очигледно е дека ја заврши задачата за која беше инсталиран однадвор, со огромни пари и притисоци. Сега е дури и среќен што заминува. Си ги мие рацете и сиот колабиран систем го остава други да ги собираат искршените институции, вредности, држава…, коментира таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.