Професорката Билјана Ванковска ги анализира изборите во Бугарија и нагласува дека гласачите имаат недовреба во тамошните партии.

Ним Македонија не им е проблем – таа е само паричка за поткусурување (и за потсмевање од Слави Трифонов и компанија) и лесно ќе ја „решат“, бидејќи постои национален консензус дека Македонци не постојат. Проблемот си го имаме ние дома со луѓе кои се подготвени се’ да жртвуваат и едвај чекаат каква-таква влада во Софија да им постави ултиматум

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.