Која е смислата на изборите ако Противникот се нарекува Зло?, прашува професорката Билјана Ванковска на социјалните мрежи.

Ако ги дели граѓаните на сили на злото и на доброто? Па нека го врати еднопартискиот систем тогаш!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.