Она кога си „гуштер”, кој ниту служел воен рок (бил неспособен), ниту знае географија (или нешто друго), па стоиш во став мирно пред знамето на Аризона, пишува професоорката Билјана Ванковска на фејсбук.

А тие кутрите мислеле НАТО ги префарбува авионите во чест на нив, додава Ванковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.