Поголем фарисеј од овој нема, вели професорката Билјана Ванковска за видеото со кое Зоран Заев денеска честиташе Прочка.

Го слушам, ми се превртува утробата и си велам: каква среќа е што не сум верник! Јас не простувам, а вие си знаете! Поголем фарисеј од овој нема, и кога би била верник, веројатно би се чувствувала уште полошо, вели Ванковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.