Професорката Билјана Ванковска за спроведувањето на Преспанскиот договор и менувањето на шахтите на својот фесјбук профил напиша:

Си го пишувам текстот за колатералните штети од Преспанскиот договор, ги гледам шахтиве и умирам од смеа: како ќе им го објаснам ова? 😜🤣😂Ќе мислат дека се зафркавам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.