Еве ја, со таа passive-aggressive позиција. Ката си ги предала личните етички позиции, затоа е предавник. За тоа јас и моите другарки не сме и’ виновни. Сама се предаде себе си. Најлошо од се’, дури и за образованието!
А за тоа дека ќе праќала списоци на англиски и руски, ич нека не се мачи, веќе не’ имаат по амбасадите, пишува универзитетската професорка Билјана Ванковска на Фејсбук.

Еве ја, со таа passive-aggressive позиција 😁 Ката си ги предала личните етички позиции, затоа е предавник. За тоа јас и…

Posted by Biljana Vankovska on Saturday, 16 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.