Ние сме заложници не само на корумпирана и неспособна елита, туку и на најкирумпираните и најнеспособните од нив, вели професорката Билјана Ванковска за веста дека американската амбасадорка Кејт Брнс се сретнала со таканаречените независни пратеници, односно осумтемина кои гласаа за уставните измени и промена на името, и дека разфоварале меѓу другото и за Законот за јавно обвинителство.

On sale! Распродажба! Додека државата/општеството е неспособно да се справи со ОСУММИНА, не очекувајте промени на поширок план. Ние сме заложници не само на корумпирана и неспособна елита, туку и на најкирумпираните и најнеспособните од нив, порача професорката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.