Универзитетската професорка Билјана Ванковска на својот профил на Фејсбук го коменира ставот на професорката Мирјана Најчевска, според која коронавирусот во Македонија има две мутации, сдсмовска (добра) и вмровска (лоша) варијанта.

Ја браниш Бисера, а вмровци доктори те заразиле! Чудесии! Македонски мутации на вирусот: сдсмовска (добра) и вмровска (лоша) варијанта, пишува Ванковска.

Ја браниш Бисера, а вмровци доктори те заразиле! Чудесии! Македонски мутации на вирусот: сдсмовска (добра) и вмровска (лоша) варијанта.

Posted by Biljana Vankovska on Tuesday, 20 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.