Професорката Билјана Ваковска ги осуди нападите од страна на пропагандистите на СДСМ кон министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи.

Ауу, работава забегала – од Дино Мерилин како национална гордост која не смее да се критикува, па до антисемитизам стасавме за првпат на политичката сцена!
Божем вака не ни е доволно „интересно”, коментира Ванковска.

Иако на социјалните мрежи веќе има многу реакции, ниту еден член од партијата, ниту самата партија официјално не се огради од нецивилизираните напади на пропагандните јуришници на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.