За професорката Билјана Ванковска судбината на Македонија е во рацете на Албанците, но не на оние од редот на Бујар Османи.

Ако се постапи по препораките на Венецијанската комисија, според Бујар, тоа би довело до нарушување на балансот меѓу Македонците и Албанците како во времето пред 2001 година. Вицепремиер се заканува со војна?!

 

Знаете, судбината на Македонија е во рацете на Албанците: ако тие на клоци не ги дигнат овие авантуристи, сите заедно ќе пропаднеме, напиша професорката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.