Во пресрет на Новогодишните празници, Унијата на жени при ОК Тетово, заедно со претседателката Благица Ласовска, го посетија социјално загрозеното семејство Зеќири од Тетово и донираа средства за секојдневна употреба.

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ се одзва на апелот за помош од ова семејство, а беа топло прчекани во домот на Зеќири.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.