Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе гостува во Канал 5 во „Само интервју“.

Мицкоски во „Само интервју“ ќе открие кој му се заканувал по живот и зошто нема доверба во институциите, дали има лек за корупцијата, што точно договорија на средбата во „четири очи“ со премиерот Зоран Заев.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.