Утре пристигнува првата пратка вакцини од Република Србија, информира владината прес-служба.

Од Владата најавуваат дека на примопредавањето ќе присуствува делегација од Република Србија предводена од претседателот Александар Вучиќ, а негов домаќин ќе биде премиерот Зоран Заев.

Пратката вакцини ќе биде предадена на граничниот премин Табановце.

Пратката вакцини од Србија требаше да пристигне во понеделникот, но беше одложено поради технички причини.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.