Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски за утре, четврток, 3 декември, најави нова блокада на Владата, МНР и Министерството за правда. Блокадата ќе биде од 17 до 18 часот.

Го предупредуваме македонскиот народ, граѓаните на Македонија на будно следење на тоа што се спрема, што се подготвува, на тоа што се преговара.
Да не молчиме. Бараме оставка на Заев, слобода на народот!

Продолжуваме утре повторно со блокада на Владата, МНР и Министерство за правда, од 17 до 18 часот.

Го предупредуваме…

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, 2 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.