ВМРО-ДПМНЕ за утре во 18 часот најави нов протест со возила, кој ќе почне од спортски центар „Јане Сандански“ до Регулаторна енергетска комисија.

Овој ќе биде најновиот од низата протести на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата.

За Бислимовски 120.000 денари плата, за граѓаните поскапа струја – пишуваат од ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.