Уште тројца пациенти кои беа повредени во автобуската несрећа на автопатот „Струма“ во Бугарија, се очекува денеска попладне да бидат отпуштени од болницата „Пирогов“ во Софија. Се работи за маж и неговата сопруга и за млада девојка, кои ќе бидат префрлени во Македонија, објави МИА.

Од софиската болница соопштија дека пациентите се во стабилна и добра општа состојба. Четворица пациенти моментно се на Клиниката за изгореници и пластична хирургија. Пациентот кој е хоспитализиран на Клиниката за неврохирургија закрепнува по двете успешни операции на потколеницата и на ‘рбетот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.