На политичките партии и кандидатите за градоначалници и советници им преостануваат уште девет дена да ја претстават својата програма пред граѓаните. Кампањата за претстојните локални избори завршува на 15 октомври на полноќ.

ВМРО-ДПМНЕ денеска на средби со граѓаните на југоисточниот дел. Митинзи ќе се одржат во Дојран, Валандово, Богданци и Гевгелија.

Караванот „Најдоброто за нашата општина“ на СДСМ денеск ќе помине низ Неготино, Штип и Радовиш.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.