Уште 9 години затвор за Боки 13, две години условна за неговиот татко, Ременски ослободена од обвинението

Судечкиот совет при Основниот Кривичен суд – Скопје определи вкупно 14 години затвор за обвинетите во случајот „Меѓународен сојуз“. Единствена … Продолжи со читање Уште 9 години затвор за Боки 13, две години условна за неговиот татко, Ременски ослободена од обвинението