Заради сѐ поголемиот замав на вирусот #COVID19, наместо кампања за парламентарни избори, Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ преку Републичката комисија за здравство, своите капацитети ќе ги вложи во масовно информирање на младите и општото население во Република Македонија за можните патишта на ширење на заразата, но и начини на превенција од заразата со овој инфективен агенс, објави претседателот на УМС Јован Јаулески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.