Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денес во 18 часот ќе ја одржи 27-мата Годишна конференција.

Како што најавуваат од партијата свои обраќања на конференцијата ќе имаат Јован Јаулески ВД Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Годишната конференција ќе ја пренесуваме во живо.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.