Со пакети храна и потребни намирници денеска младите од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Берово ги посетија доброволците кои се вклучени во гаснењето на пожарите кои беснеат во Малешевијата.

Тие денеска помогнаа на доброволците во селата Умлена и Робово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.