Идно време од глаголот јас крадам… јас сум во затвор, пишува синот на специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева пред неколку години на својот Фејсбук профил.

По одредената вчерашна мерка притвор за неговата мајка, останува на истрагата на ЈО и судскиот систем да одреди дали неговата претпоставка ќе се оствари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.