16 и 30 март ќе бидат работни денови за основните училишта. Ќе се одработуваат часови според распоред за понеделник и вторник. Ќе се одработува пропуштената настава од 21 и 22 јануари, кога поради загадениот воздух, учениците имаа продолжен распуст.

Дополнувањето на Календарот за организација и работа на основните училишта е објавено денеска во „Службен весник“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.