По вчерашната објава на контроверзниот претседател на бугарската фондација Македонијас, Виктор Стојанов дека нуди 200 евра на оној кој ќе му го каже името и презимето на полицаецот од ГП Деве Баир зовреа социјалните мрежи  зовреа. Најактивни и најинтереси коментари беа на твитерџиите каде буквално се водеше натпревар за тоа.

Твитерџиите му одговорија на Стојанов, полицаецот се вика Оливер Спасовски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.