По изјавата на премиерот Зоран Заев дека согласно Договорот од Пржино тој ќе се повлече од функцијата на 3 јануари во јавноста почна да се калкулира дека негов заменик ќе биде актуелниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Сепак партиски извори за ТВ21 велат дека најверојатно за технички премиер ќе биде назначен генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Целиот текст можете да го прочитате на следниов линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.