Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск денес оствари разговор со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Во телефонскиот разговор како што напиша покасно Туск на Фејсбук, било заклучено дека власта треба да соработува со опозицијата, да се засили борбата против корупцијата како и тоа дека во Македонија треба да има независни судски одлуки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.