Претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател на Европскиот совет, Доналд Туск денеска телефонски разговараше со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Во мојот разговор денес со Христијан Мицкоски претседател на нашата партија членка ВМРО-ДПМНЕ разговаравме за најновата ситуација со КОВИД-19 во земјата и политичките предизвици. Треба да се направат сите напори за најдобро да им служат на интересите и заштитата на граѓаните, напиша Туск по разговорот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.