На социјалните мрежи се коментираат денешните протести за случајот „Монструм“.

Човекот од Пука Козметика, го судат за македонското знаме. Тука се вее знаме на Голема Албанија и никому ништо. Не е ни одземено знамето. Срамота за цел државен апарат. Срамота за Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.