Во своето гостување во „Топ тема“, членот на Комисијата за спречување на корупција и судир на интереси, Горан Трпеновски потврди дека ДКСК ќе ги испита сите индикатори по допрен глас од медумите, врзани за анкетниот лист на Драги Рашковски, неговите приходи и сразмерноста со стекнатиот имот во Побожје.

– Како комисија ќе го видиме анкетниот лист на Драги Рашковски и потоа ќе отвориме процес во соработка со Финансиската полиција. Ние треба да видиме дали нема сразмерност помеѓу платата и приходите и стекнатиот имот, истакна Трпеновски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.