Скопје е на врвот по заразени во последното деноноќие . 303 се заразени, а пак Куманово 22. Ова е најновиот биланс со короната во земјата. Тројца пациенти пак починаа,  од Куманово (70г), од Прилеп (67г) и еден пациент од Богданци (75г)..

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.