Емилија Шопар-Јованова, Ненад Савески и Наташа Габер-Демјановска се тројцата кандидати во трка за директор на Академијата за судии и јавни обвинители.. Дали некој ќе ја добие поддршката да раководи со Академијата во следните четири години, утре ќе одлучува деветчелниот управен одбор

Целата вест прочитајте ја на „Сител.мк.“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.