Новаци ќе ја води домаќин човек, порачува Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Стевче Стевановски, вечерва беше меѓу граѓаните со кои зборуваше за неговата програма и проектите кои има за цел да ги исполни доколку ја добие нивната доверба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.