Владеачката партија денеска одржа граѓанска трибина во Прилеп

На трибината говорници беа вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски, пратеникот Миле Талевски и градоначалникот Илија Јованоски.

Но, она што беше кажано на трибината пропаѓа во вода, поради начинот на кој беше интонирана државната химна пред почетокот на настанот.

Само првата строфа, без Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански…. Намерно, или не, коментарите ги оставаме на вас.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.