Заев го продава македонскиот идентитет!

28.11.2020 Зоран Заев

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет не се на маса за преговори. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик. Бугарија ја признава реалноста за македонскиот јазик и македонскиот идентитет.

4.12.2020 Драги Георгиевски

Според бугарските колеги употребата на придавката „македонски“ е лимитирана од нивна страна речиси целосно, без разлика како тоа е запишано во тој договор и како се толкува договорот од наша страна.

5.12.2020 Зоран Заев

Кога зборувате за македонските учебници, кога зборувате за македонската историја, кога зборувате за Македонски Брод… инсиситраат да биде историјата на Република Македонија… секаде така.

Оставка на Заев, слобода на народот!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.