Ако одлучиме дека не функционира овој систем може на следните избори да има нов Изборен законик, истакна Мицкоски на Топ тема.

Поддржуваме отворени листи. Мислам дека треба да внимаваме како ќе се прават измените. Ако се спасува Заев од следните парламентарни избори тоа не е можно зошто поразот е неминовен, но ако сакаме да направиме навистина нешто добро, зошто да не. Кој систем и каде е применет. Дали сакаме квалитет и вредности и тоа ќе го поддржиме или сакаме пазар. На овој начин како што е поставена работата не е тоа случај, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.