„Треба да одговараш за лажни вести“, „Вие сте Алан Форд стрипче“, „Каква брука од Влада сте, кој од кој понеспособен“, „Ај оди моли кај Србите, може ќе ти дадат, тие примија 500 000 кинески вакцини“, „Шарлатани“, „Да не беше донацијава, ни еден не ќе имавме вакцинирано“, „Неспособен, давај оставка“, се дел од коментарите на Фејсбук по веста дека доаѓањето на кинските вакцини во Македонија може да се пролонгира за неколку денови.

Веста за кинеските вакцини ја соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.