Транспаренти со „Кој го пушти убиецот на Мартин Нешкоски“ вечерва можат да се видат меѓу марширачите на Заев.


Специјалецот Игор Спасов, кој е осуден за убиството на Мартин Нешковски, се бара со меѓународна потерница откако избега од затвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.