Поранешниот градоначалнк на општина Гази Баба, Тони Трајковски, кој завчера бил претепан од двајца насилници, денеска исто како и вчера не дојде на судското рочиште за предметот „ТНТ“.

Неговиот адвокат Јовица Страшовски пред судот изјави дека Трајковски вчера во 22 часот е хоспитализиран на Клиниката за неврохирургија, тешко зборел, дезоориентиран е и повраќал.

Судијата Огнен Ставрев вчера на рочиштето побара Трајковски, кој не се појави во Судот бидејќи е претепан, да биде донесен со полиција на закажаното рочиште.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.